Pośrednictwo w zakupie nieruchomości

Chcesz sprawnie i w dobrej cenie kupić mieszkanie?

Dowiedz się więcej

Jak sprawnie znaleźć mieszkanie?

Przystępując do szukania mieszkania, zawsze ma się wizję odnośnie do tego, jak powinno ono wyglądać, jaki mieć układ i w jakiej lokalizacji się znajdować. Rzeczywistość jednak często weryfikuje plany i oczekiwania. Okazuje się bowiem, że pod względem wizualnym i funkcjonalnym każde mieszkanie jest inne, ale żadne nie wygląda w 100% tak jak nasze wymarzone, a nierzadko założony budżet na zakup rozmija się z sytuacją rynkową i ceną gotowych mieszkań. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem mieszkania do remontu lub liftingu. Sumaryczna cena zakupu i remontu będzie niższa niż zakup mieszkania po remoncie, a dodatkowo pozostaje pole do urządzenia mieszkania według własnej wizji.

Istotne również jest, aby przejrzeć jak najwięcej ofert. Okazuje się, że w internecie wystawiona jest tylko część mieszkań będących obecnie w sprzedaży, a ok. 40% transakcji przechodzi z pominięciem sieci internetowej. Przeglądanie, chodzenie i porównywanie pozwala również na zorientowanie się, jakie ceny przewijają się w danej lokalizacji, co ograniczy ryzyko przepłacenia za mieszkanie.

Dlaczego warto zlecić znalezienie mieszkania Lathome?

Szukanie mieszkań i okazji dopracowaliśmy do perfekcji. Kupujemy mieszkania zarówno dla siebie, jak i dla naszych klientów. Wyszukujemy lokale z różnych źródeł, standardowo w internecie, ale też w alternatywne sposoby, dlatego często kupowane przez nas mieszkania nigdy nie były oferowane publicznie do sprzedaży. Każdego tygodnia analizujemy setki ofert, prowadzimy własne bazy danych, które pozwalają nam oszacować wartość rynkową mieszkań i zabezpieczyć naszych klientów przed przepłaceniem za nieruchomość. Dzięki dostępowi do ekip remontowych, notariuszy, home stagerów i innych specjalistów, znajdując mieszkanie, które pierwotnie nie spełnia wszystkich oczekiwań, jesteśmy w stanie je przerobić i zaadaptować zgodnie z potrzebami. Ty odbierzesz gotowy produkt. Prowadzimy za rękę na każdym etapie zakupu: od znalezienia odpowiedniego mieszkania przez negocjację ceny, pozyskanie finansowania i zabezpieczenie transakcji aż po nadzór nad pracami adaptacyjnymi.

Co zyskujesz sprzedając mieszkanie z Lathome?

Szybkość zakupu

Analizujemy bardzo wiele ofert sprzedaży nieruchomości. Informacje pozyskujemy zarówno w sposób standardowy, jak i nasz wewnętrzny know- how. Pozwala to szybko i sprawnie znaleźć odpowiednie mieszkanie.

Zakup po cenie rynkowej lub niższej

Dzięki bazie danych, którą posiadamy, możemy określić wartość rynkową sprzedawanych mieszkań. Wiemy, czy nieruchomość jest warta danej kwoty, czy nie.

Dostosowanie mieszkania do potrzeb

Na stałe współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami remontowymi. Przystosowujemy mieszkania do potrzeb, doradzamy w zakresie wykończenia wnętrz i nadzorujemy prace wykończeniowe.

Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo transakcji. Sprawdzamy stan prawny proponowanych przez nas mieszkań. Zbudowaliśmy kontakty z notariuszami, wspiera nas kancelaria prawna.

Kompleksowa obsługa

Zajmujemy się całym procesem: od znalezienia odpowiedniego mieszkania przez negocjacje, pomoc w uzyskaniu kredytu, przypilnowanie transakcji zakupu aż po ewentualne prace aranżacyjne.

Oszczędność czasu

Od momentu podpisania z nami umowy bierzemy na siebie cały proces zakupowy. Będziesz dostawał propozycje drogą mailową. Pojedziemy wspólnie obejrzeć wybrane lokalizacje.

Proces współpracy

Krok 1.

Spotkanie w celu omówienia współpracy

Już na etapie rozmowy telefonicznej zadamy kilka pytań pozwalających przygotować się do spotkania. Podczas pierwszej rozmowy omówimy Twoje oczekiwania, ustalimy obszar poszukiwań, budżet i preferencje. Spotkanie zakończy się podpisaniem umowy o współpracy.

Krok 2.

Poszukiwanie mieszkania

Rozpoczniemy poszukiwania, będziemy analizować dostępne na rynku mieszkania, użyjemy także alternatywnych metod dotarcia do sprzedających. Oferty będziesz otrzymywał mailowo z dokładnym opisem, a także potencjałem nieruchomości. Zanim umówimy Cię na prezentację, sami sprawdzimy mieszkanie i upewnimy się, że wpisuje się w kryteria wyszukiwania.

Krok 3.

Prezentacja nieruchomości

Zabierzemy Cię do wybranych mieszkań. Podczas wizyty omówimy ewentualne zmiany, które możemy w nich wprowadzić, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Krok 4.

Negocjacja ceny i warunków zakupu

Stałą częścią procesu sprzedaży mieszkania są negocjacje. Nasz wyszkolony pracownik poprowadzi je w Twoim imieniu, informując Cię o postępach. Akceptacja ostatecznych warunków pozostanie po Twojej stronie.

Krok 5.

Opcjonalnie uzyskanie kredytu

Jeżeli planujesz wziąć kredyt hipoteczny, chętnie Ci w tym pomożemy. Współpracujemy z doświadczonym doradcą kredytowym, co pozwoli zaoszczędzić czas i uzyskać najlepsze możliwe warunki.

Krok 6.

Przygotowanie i przeprowadzenie transakcji, odbiór nieruchomości

O bezpieczeństwo transakcji zadba nasz pracownik. Współpracujemy z kancelariami notarialnymi, które chętnie polecamy. Po podpisaniu aktu notarialnego skoordynujemy podpisanie protokołu zdawczo- odbiorczego i odbiór nieruchomości od sprzedającego.

Krok 7.

Opcjonalnie nadzór nad dostosowaniem mieszkania do potrzeb

Jeśli zajdzie taka potrzeba, pomożemy Ci w zaaranżowaniu mieszkania, tak aby jeszcze bardziej zaspokajało Twoje potrzeby. Będziesz mieszkał tak, jak sobie wymarzyłeś.

Kup mieszkanie sprawnie i w dobrej cenie

Zadzwoń lub zostaw swój numer telefonu, a skontatkujemy się z Tobą w ciągu 48h i omówimy zakup Twojego wymarzonego mieszkania

  • +48 519 890 810
  • kontakt@lathome.pl
Formularz Kontaktowy