Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości

Chcesz skutecznie i w dobrych pieniądzach sprzedać mieszkanie?

Dowiedz się więcej

Kluczowe czynniki sukcesu przy sprzedaży mieszkania

Przeglądając ogłoszenia w internecie, można zauważyć, że większość ma skromne i lakoniczne opisy, niedoświetlone, brzydkie zdjęcia, a w dodatku ogłoszenie zostało dodane raz i „wisi” już od dłuższego czasu. Takie mieszkania są sprzedawane bardzo długo, a gdy już dojdzie do sprzedaży, jego właściciel jest zawiedziony, ponieważ planował wyższy zysk. Co zatem zrobić, aby sprzedać mieszkanie szybko i za satysfakcjonującą kwotę?

Wyróżniamy trzy kluczowe czynniki sprzedaży mieszkania. Pierwszym z nich jest jego odpowiednie przygotowanie. Planując sprzedaż, warto zrobić drobny lifting mieszkania. Zainwestowane środki zwracają się kilkunastokrotnie oraz sprawiają, że lokal sprzedaje się znacznie szybciej. Przykładem takich prac jest np. pomalowanie ścian, pomalowanie kafli w łazience, odrestaurowanie mebli kuchennych lub ich wymiana itp. Konieczne są również odpowiednie dodatki (można je zwrócić do sklepu po sprzedaży), a także profesjonalne, dobrze doświetlone zdjęcia. Drugim czynnikiem jest sprawienie, aby ogłoszenie zobaczyło jak najwięcej osób. Można to zrobić poprzez umieszczanie oraz promowanie ogłoszeń w jak największej liczbie miejsc. Trzecim natomiast jest umiejętność poprowadzenia klienta do zakupu.

Koncepcję procesu sprzedaży przedstawia poniższy rysunek lejka:

1. Wyświetlone ogłoszenia

Celem jest, aby jak najwięcej osób zobaczyło ogłoszenie, im więcej portali, social mediów, alternatywnych kanałów dotarcia, tym lepiej.

2. Telefony

Im więcej osób zobaczy ogłoszenie i im lepiej przygotowane ono będzie (profesjonalny opis i zdjęcia), tym więcej z nich zadzwoni.

3. Odbyte prezentacje

Ich ilość uzależniona jest od przeprowadzonych rozmów telefonicznych oraz tego, że umawiamy się w mieszkaniu najszybciej, jak to możliwe: każda godzina zwłoki to ryzyko, że potencjalny klient zobaczy inne mieszkanie i to na nie się zdecyduje.

4. Negocjacje

Im lepiej poprowadzona prezentacja mieszkania oraz im lepiej zostanie ono przygotowane do sprzedaży (klienci kupują oczami), tym więcej osób będzie chciało je kupić i rozpocznie rozmowy negocjacyjne.

5. Sprzedaż

Dobrze poprowadzone negocjacje są kluczem do domknięcia transakcji. Zwróćmy jednak ponownie uwagę na to, że skuteczność sprzedaży uzależniona jest od liczby osób, które zobaczą mieszkanie, oraz jakości na każdym etapie sprzedażowym, która wynika z kompetencji sprzedażowych, a także tego, jak dobrze mieszkanie zostało przygotowane do sprzedaży.

Dlaczego warto sprzedać mieszkanie z Lathome?

Opisane wyżej czynniki sukcesu wraz z lejkiem sprzedażowym opanowaliśmy do perfekcji. Dzięki temu, że oprócz sprzedaży kupujemy, remontujemy oraz wynajmujemy mieszkania, wiemy, jak je przygotować, aby doskonale trafić do odpowiedniego klienta. Już podczas liftingu mieszkania należy się zastanowić, kto potencjalnie miałby je kupić, i dopracować je pod tym kątem, by zaspokoiło potrzeby tych osób. Dysponujemy kontaktami do sprawdzonych ekip remontowych, „złotych rączek”, home stagerów i fotografów. Twoim mieszkaniem zajmie się grupa ludzi mająca jeden cel: przygotować i sprzedać Twoje mieszkanie jak najszybciej i za jak najbardziej satysfakcjonującą kwotę. Jaka ona powinna być? Cenę rynkową ustalimy na podstawie naszego doświadczenia i Twoich oczekiwań. Posiadamy olbrzymią bazę danych, która jest aktualizowana każdego dnia. Na jej podstawie dokładnie określimy rynkową cenę mieszkania, jednak pamiętajmy, że dzięki naszym zabiegom jego wartość wzrośnie.

Co zyskujesz sprzedając mieszkanie z Lathome?

Szybsza Sprzedaż

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu mieszkania, sesji fotograficznej, zbudowaniu dużych zasięgów oraz bazie kupujących zminimalizujemy czas sprzedaży. Średni czas, w którym sprzedajemy mieszkanie, to 1,5 miesiąca.

Maksymalizcja ceny sprzedaży

Dzięki bazie danych, którą posiadamy, możemy dokładnie określić wartość rynkową Twojego mieszkania w obecnym stanie. Dzięki prostym i tanim zabiegom sprawimy jednak, że jego wartość wzrośnie.

Wsparcie specjalistów

Jesteśmy do Twojej dyspozycji w zakresie doradztwa na każdym etapie sprzedaży. Dysponujemy szeroką wiedzą z zakresu nieruchomości.

Bezpieczeństwo

Zadbamy o bezpieczeństwo transakcji; pomożemy Ci przygotować wszystkie dokumenty niezbędne do sprzedaży. Zbudowaliśmy kontakty z notariuszami, wspiera nas kancelaria prawna.

Kompleksowa obsługa

Zajmiemy się całym procesem sprzedaży: od liftingu i przygotowania mieszkania przez spotkania z potencjalnymi kupującymi aż po podpisanie aktu notarialnego i przekazanie nieruchomości.

Oszczędność czasu

Od momentu podpisania z nami umowy bierzemy na siebie cały proces sprzedaży; przygotujemy mieszkanie, będziemy prezentowali je kupującym, pośredniczyli w negocjacjach oraz pomożemy w skompletowaniu dokumentów. Będziesz mógł zająć się swoimi sprawami i pojawić dopiero u notariusza na podpisanie aktu.

Proces współpracy

Krok 1.

Spotkanie na mieszkaniu w celu omówienia współpracy

Już na etapie rozmowy telefonicznej zadamy kilka pytań pozwalających przygotować się do wizyty w mieszkaniu. Podczas spotkania porozmawiamy na temat Twoich oczekiwań. Ustalimy również zakres działań, które podejmiemy w celu przygotowania mieszkania do sprzedaży oraz zwiększenia jego wartości. Dodatkowo zrobimy obmiar mieszkania w celu przygotowania rzutów oraz omówimy kwestie techniczne. Podstawą do rozpoczęcia przez nas dalszych prac jest podpisanie umowy pośrednictwa. Odbierzemy również klucze do nieruchomości za pisemnym potwierdzeniem odbioru.

Krok 2.

Przygotowanie mieszkania – zabiegi mające na celu zwiększeniu jego wartości

Zgodnie z omówionym wcześniej zakresem przeprowadzimy prace mające zwiększyć wartość nieruchomości i przygotować ją do sprzedaży. Może być to na przykład malowanie zarówno ścian, jak i kafli łazienkowych, wymiana lub usunięcie mebli, posprzątanie i opróżnienie mieszkania. Następnie zadbamy o home staging – dodatki, które sprawią, że mieszkanie nabierze uroku, np. poduszki w kwiaty, a czasami nawet meble. Po sprzedaży mieszkania dodatki zabierzemy ze sobą. Prace zakończą się sesją fotograficzną.

Krok 3.

Publikacja oferty oraz działania marketingowe

Przygotujemy ofertę sprzedaży, po czym rozpoczniemy jej publikację. Ogłoszenia znajdą się na największych i najbardziej popularnych portalach ogłoszeniowych, łącznie z opcją promowania; od tego dnia będą one na bieżąco odświeżane i podbijane. Zadbamy również o ich widoczność na portalach społecznościowych typu Facebook.

Krok 4.

Prezentacja nieruchomości

Kiedy odbieramy telefon od potencjalnego kupującego, zawsze staramy się umówić go najszybciej, jak to możliwe. Robimy prezentację o różnych porach dnia, nawet późnym wieczorem. Nie ma potrzeby, abyś w nich uczestniczył, możesz zajmować się swoimi sprawami. Będziesz na bieżąco informowany o zainteresowaniu mieszkaniem.

Krok 5.

Negocjacje i przygotowanie dokumentów transakcyjnych

Stałą częścią procesu sprzedaży mieszkania są negocjacje. Nasz wyszkolony pracownik poprowadzi je w Twoim imieniu, informując Cię o postępach. Akceptacja ostatecznych warunków pozostanie po Twojej stronie. Po ich ustaleniu zbierzemy niezbędne dokumenty i skoordynujemy podpisanie umów.

Krok 6.

Transakcja sprzedaży i przekazanie nieruchomości

O bezpieczeństwo transakcji zadba nasz pracownik. Współpracujemy z kancelariami notarialnymi, które chętnie polecamy. Po podpisaniu aktu notarialnego oraz wpłacie ceny sprzedaży skoordynujemy podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego i przekazanie nieruchomości nabywcy.

Sprzedaj skutecznie Swoje mieszkanie

Zadzwoń lub zostaw swój numer telefonu, a skontatkujemy się z Tobą w ciągu 48h i omówimy skuteczną sprzedaż Twojego mieszkania

  • +48 736 812 810
  • kontakt@lathome.pl
Formularz Kontaktowy