Gotowce inwestycyjne

Szukasz mieszkania inwestycyjnego? Sprawdź jakie mieszkanie możemy Ci przygotować.

Zapytaj o mieszkanie

Zwiększamy funkcjonalność mieszkań, a Ty zarabiasz więcej z wynajmu!

Jak to jest, że część mieszkań ma ciągłe obłożenie i generuje wysokie czynsze, a niektóre wiecznie stoją puste, a ich właściciele skarżą się na często zmieniających się najemców? Głównym czynnikiem sukcesu jest dostosowanie lokalizacji, wystroju i funkcjonalności mieszkania do grupy docelowej, która w danym obszarze może być nim zainteresowana. Zupełnie inaczej powinno się przygotować mieszkanie na obrzeżach miasta, a inaczej w centrum w lokalizacji studenckiej.

Ciekawą zależnością jest, że kupując mieszkanie, płacimy za każdy metr kwadratowy – im jest większe, tym wyższa cena. Najemca będzie natomiast patrzył przede wszystkim na jego układ, a nie metraż, np. mieszkanie 2-pokojowe o powierzchni 60 m2 wynajmiemy niewiele drożej niż mieszkanie 2-pokojowe o powierzchni 40 m2, mimo że za jego zakup zapłacimy prawie o połowę więcej.

Mieszkania o idealnych parametrach na wynajem są praktycznie niedostępne, dlatego też niemal zawsze po zakupie dostosowujemy je do potrzeb rynku. Najbardziej zyskowną formą wynajmu jest wynajem na pokoje, gdzie nie wynajmujemy mieszkania jako całość, a poszczególne pokoje niezależnym osobom. Pozwala to zmaksymalizować przychód z każdego metra kwadratowego. A jaka jest różnica w zysku z najmu? Ogromna!

Przykład: Mieszkanie 50 m2, świeżo po remoncie, w okolicy AGH w Krakowie. Miesięczny czynsz standardowego wynajmu: 2200 zł + opłaty. Miesięczny czynsz przy podziale na 4 niezależne pokoje: 900 zł + opłaty / pokój, co łącznie daje 3600 zł zysku miesięcznie. Cena zakupu obu mieszkań jest taka sama, jednak w drugim przypadku zarabiamy o 65% więcej.

Co istotne, naszymi najemcami są młode osoby – studenci, osoby świeżo po studiach, czyli najlepszy / najbardziej bezpieczny typ najemcy. Dodatkowo, ponieważ wynajmujemy pokój, a nie całe mieszkanie, to mamy prawo wstępu do części wspólnej mieszkania i kontroli jego stanu, czego nie ma przy standardowym wynajmie. Dywersyfikujemy również ryzyko wynajmu – w przypadku pustostanu zysk z wynajmu wynosi 3/4, a nie spada do zera jak w standardowym najmie.

Inwestycja o ponadprzeciętnej stopie zwrotu

Dlaczego warto zaufać Lathome?

Wraz z naszymi klientami kupiliśmy i wyremontowaliśmy już kilkadziesiąt mieszkań. Znamy bardzo dobrze krakowski rynek sprzedaży mieszkań, na bieżąco go analizujemy, co tydzień przeglądamy kilkaset ogłoszeń, współpracujemy z sourcerami i dostarczycielami okazji inwestycyjnych, a także mamy alternatywne sposoby pozyskiwania mieszkań (ok. 40% kupowanych przez nas mieszkań jest pozyskiwanych w inny sposób niż ogłoszenia w internecie). Współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami remontowymi, architektami i inżynierami, dzięki czemu remonty przebiegają sprawnie i bezpiecznie. Dzięki wypracowanym kontaktom z dostawcami mamy dostęp do dobrych jakościowo i atrakcyjnych wizualnie materiałów remontowych w atrakcyjnych cenach. W lokalach, którymi zarządzamy, mieszka ponad sto osób – doskonale znamy potrzeby najemców i wiemy, jak je zaspokoić.

Co zyskujesz?

Pomoc w aranżacji

Przygotowane przez nas mieszkania mają stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału na poziomie 9–10%.

Oszczędność już na etapie zakupu

Znajdujemy mieszkania do remontu, pomagamy w negocjacjach. Koszt nieruchomości + koszty remontu będą niższe, niż gdybyś kupował gotowe mieszkanie po remoncie.

Mieszkanie przystosowane do wynajmu

Nieruchomość dostosowujemy do rynkowych potrzeb najemców. Wyposażona będzie w niezbędne dla tego typu wynajmu wyposażenie.

Dobrze i ładnie wyremontowane mieszkanie

Mieszkanie będzie miało gwarancję wykonawcy. Wizualnie będzie wyróżniało się na tle innych lokalów na wynajem.

Bezpieczeństwo

Sprawdzamy nieruchomość przed zakupem. Pilnujemy bezpieczeństwa transakcji.

Czas

Wszystkim zajmujemy się za Ciebie, a jeśli będziesz chciał, to po zakończeniu prac zajmiemy się również zarządzaniem najmem.

Proces współpracy

Krok 1.

Spotkanie w celu omówienia współpracy

Szukając mieszkań, skupiamy się na możliwościach ich adaptacji, lokalizacji, a także na tym, aby były poniżej ceny rynkowej. Jednak każdy inwestor ma swoje indywidualne preferencje dotyczące budżetu, formy finansowania, lokalizacji oraz planów odnośnie do mieszkania na przyszłość. Zapytamy o wszystkie te kwestie. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Na koniec podpisujemy umowę o współpracy i rozpoczynamy poszukiwania mieszkania.

Krok 2.

Szukanie mieszkania pod inwestycję

Rozpoczynamy poszukiwanie mieszkania. Przeglądamy oferty, kontaktujemy się z sourcerami, chodzimy, oglądamy i negocjujemy. Otrzymasz od nas mailowo wyselekcjonowane propozycje inwestycyjne, które będą się składać z: wynegocjowanej już ceny zakupu, rzutu funkcjonalnego, informacji o kosztach adaptacji oraz cenie, w jakiej mieszkanie będzie wynajmowane. Etap ten trwa zazwyczaj do dwóch miesięcy.

Krok 3.

Finalizacja zakupu

Po podjęciu decyzji o zakupie dopniemy negocjacje, dopilnujemy prawidłowości dokumentów potwierdzających stan prawny nieruchomości, będziemy towarzyszyć Ci podczas wizyty u notariusza.

Krok 4.

Projekt remontu

Opracujemy projekt remontu i to, jak mieszkanie ma wyglądać. Omówimy z Tobą zakres remontu i wyposażenie, dostosujemy je do Twoich potrzeb i gustu, jednocześnie zachowując jego funkcjonalność i pamiętając o celu, jakim jest wynajem.

Krok 5.

Nadzór nad remontem

Rozpoczynamy prace remontowe zgodnie z pierwotnym projektem. Wykonują je sprawdzone ekipy remontowe oraz stolarz. Pilnujemy wszystkich prac, zamawiamy materiał i wyposażenie, na koniec odbieramy remont i egzekwujemy ewentualne poprawki. Prace kończą się home stagingiem, zdjęciami i wirtualnym spacerem. Etap ten trwa zazwyczaj do dwóch miesięcy. Mieszkanie jest gotowe do wynajmu.

Krok 6.

Rozpoczęcie wynajmu mieszkania
opcjonalna dalsza współpraca przy zarządzaniu najmem

Rozpoczęcie wynajmu mieszkania / opcjonalna dalsza współpraca przy zarządzaniu najmem Mieszkaniem możesz zarządzać samodzielnie, zrobimy Ci krótkie szkolenie, przekażemy nasze wzory umów i wskazówki. Jeżeli będziesz chciał, możesz nam zlecić zarządzanie najmem, wówczas mieszkanie jest dla Ciebie zupełnie bezobsługowe – wszystkim zajmujemy się my, a Ty możesz się zająć swoimi codziennymi obowiązkami.

Nasze realizacje

ul. Opolska 15

Mieszkanie inwestycyjne znajdujące się blisko estakady i pętli tramwajowej "Krowodrza Górka" co zapewnia dobry dojazd do centrum. Przygotowane do zamieszkania przez młode osoby pracujące/studiujące. 

 • Całościowy koszt: 505 tys. zł
 • Ilość pokoi: 5
 • Przychód z najmu: 2x990 zł + 2x950 zł + 900 zł = 4780 zł
 • Zysk z najmu msc: 4780 zł - 840 zł (media) = 3940 zł
 • ROI: 9,4%, przy oddelegowanym zarządzaniu: 7,4%
Wirtualny spacer
ul. Warmijska 1

Mieszkanie znajduje się obok Uniwersytetu Pedagogicznego a więc jest świetnym miejscem dla studentów. Bardzo jasne i przytulne, przystosowane do najmu dla młodych osób.

 • Całościowy koszt: 510 tys. zł
 • Ilość pokoi: 5
 • Przychód z najmu: 3x990 zł + 2x950 zł + 900 zł = 4870 zł
 • Zysk z najmu msc: 4870 zł - 820 zł (media) = 3050 zł
 • ROI: 9,5%, przy oddelegowanym zarządzaniu: 7,5%
Wirtualny spacer
ul. Wileńska 9

Mieszkanie kupione przez inwestora w fazie remontu. Znajduje się 200 m od Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego, co zapewnia duże zainteresowanie najmem ze strony studentów.

 • Całościowy koszt: 535 tys. zł
 • Ilość pokoi: 6
 • Przychód z najmu: 3x990 zł + 2x950 zł + 920 zł = 5790 zł
 • Zysk z najmu msc: 4790 zł - 890 zł (media) = 4900 zł
 • ROI: 11%, przy oddelegowanym zarządzaniu: 8,7%
Wirtualny spacer

Sprawdź jakie mieszkanie inwestycyjne możemy przygotować dla Ciebie!

Zadzwoń lub zostaw swój numer telefonu.

 • +48 519 890 810
 • kontakt@lathome.pl
Formularz Kontaktowy